Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szükséges vizsgálatok plasztikai műtét előtt

Folytatjuk a leggyakoribb vizsgálatok bemutatását, amelyek a plasztikai beavatkozás előtt állókra várnak.

Hasplasztikai beavatkozás előtt hasi ultrahang vizsgálatra van szükség, melynek során a hasi szervek, (a máj, az epeutak és plasztikai beavatkozás plasztikai műtét hasplasztikaepehólyag, vesék és mellékvesék, a hasnyálmirigy, a lép, a hasi főverőér és ágai, a hasi nyirokcsomók, a húgyhólyag), valamint a kismedencében lévő női- és férfi nemi szervek vizsgálata történik. A hasi ultrahang vizsgálat alatt a páciens hanyatt fekszik, hasát - a ruháktól szabaddá téve – géllel kenik be, majd a szakorvosunk képet alkot a különböző szervekről. Teljes értékű hasi ultrahang vizsgálat csak éhgyomorral végezhető el.

Minden altatásban végzett beavatkozás előtt alapvető vizsgálat az EKG, hosszabb nevén elektrokardiogram. A vizsgálat közben a páciensnek hanyatt kell feküdnie. Meghatározott színkód szerint csuklóira és bokáira egy-egy öntapadó papír- vagy gumiszalaggal ellátott fémelektródát rögzítünk. Az elektródával érintkező bőrfelületet vízzel benedvesítjük, vagy géllel bekenjük. Az elektródák másik vége a szív elektromos jeleinek feldolgozására plasztikai beavatkozás plasztikai műtét hasplasztikaalkalmas készülékhez csatlakozik. Az EKG vizsgálattól függően a mellkasra is helyezünk 6 elektródát, melyek helyzete szintén anatómiailag előre meghatározott. Az EKG vizsgálat közben nem lehet mozogni vagy beszélni, mert a légzőizmok mozgása és a különböző zajok a mérés pontosságát károsan befolyásolják. A szív által keltett elektromos jelzéseket a készülék átalakítja, és papírszalagon görbe formájában rajzolja meg. Vizsgálható vele a percenkénti szívverések száma, azok szabályossága, a szív ingerképzése, ingervezetése, ritmuszavarok, ingervezetési zavarok, a szívizomzat oxigénhiánya, károsodása, melyekről műtét előtt az aneszteziológusnak mindenképpen tudnia kell.

Az elvégzett vizsgálatok a páciens és a plasztikai beavatkozások biztonságát fokozzák és kiszűrnek minden kizáró okot, vagy kockázatot, így nem csak lelkileg, de testileg is abszolút felkészülve lehet bele vágni a vágyott beavatkozásba.

0 Tovább

Plasztikai műtét előtt szükséges vizsgálatok

Fontosnak tartjuk, hogy bemutassuk azokat a leggyakoribb vizsgálatokat, amelyek plasztikai műtétek és elsősorban mellműtétek előtt állókra várnak, hogy megismerjék melyik vizsgálat miért fontos és mivel jár. 

Minden műtét előtt nagyon fontos annak érdekében, hogy addig nem ismert, a beavatkozás, műtét fokozott kockázatát jelentő állapotok kiderülhessenek egy teljes laboratóriumi vizsgálat, azaz vér- és vizeletvizsgálat elvégzése, amely a diagnosztika legfontosabb és legegyszerűbb eszköze. Eredménye információval szolgál a szervezet anyagcsere-folyamatairól, az immunrendszer, a sejtrendszerek, és a szervek (máj- és vesefunkciók) működéséről, van-e éppen szervezetünkben baktérium, vírus, amelyek fertőzéseket okozhatnak. A laboratóriumi vizsgálatot nem csak műtétek előtt javasoljuk. Érdemes évente vagy még gyakrabban elvégeztetni, akkor is, ha panaszmentesek vagyunk bizonyos életkor felett vagy túlterhelt életmódot folytatóknál.

plasztikai műtét plasztikai beavatkozás mellplasztika plasztikai sebészPlasztikai műtétek előtt másik fontos vizsgálat típus az ultrahang vizsgálat, ezek közül is a hasi és mell ultrahang vizsgálat a leggyakoribb. Hogy mire alkalmasak ezek az abszolút fájdalommentes vizsgálatok? Az emlők ultrahang vizsgálatát 35 éves kor alatt írjuk elő a mellplasztikára készülő pácienseink számára, ugyanis ebben az életkorban ultrahang segítségével jól felismerhetőek az emlők különböző elváltozásai, mint például a folyadéktartalmú ciszta vagy szöveti szerkezetek. A vizsgálat különleges előkészítést nem igényel: az emlőket szabaddá kell tenni. Az ultrahangos vizsgálatot végző szakember gélt tesz a kérdéses területre, majd az ultrahangos fejet finoman mozgatja az emlőkön. A nagy felbontóképességű vizsgálófej segítségével megállapíthatóak a tejutak tágulatai, a mirigyállomány gyulladásos folyamatai is. A vizsgálat körülbelül 20-30 percet vesz igénybe és az eredmény azonnal látható az ultrahangos monitoron.

plasztikai műtét plasztikai beavatkozás mellplasztika plasztikai sebész35 év felett azonban az ultrahang vizsgálat nem elegendő a pontos diagnózishoz. Emiatt a hölgyeknek mammográfiai vizsgálat szükséges, mely a hagyományos röntgenfelvételektől eltérő fizikai paramétereivel és fotótechnikájával alkalmas arra, hogy a lágyrészek finom szerkezeti eltéréseit is kimutassa. A mammográfia vizsgálat során az emlőt rá kell helyezni egy röntgenlemezre. Ezután az asszisztens egy másik lemezzel óvatosan összenyomja azokat. Az emlőkről külön-külön, 2-2 felvétel készül. A mammográfia vizsgálat eredményére várni kell, ugyanis a filmeket hívórendszeren keresztül hívjuk elő és rendszerezzük, majd radiológus orvosunk véleményezi. Előkészületre nincs szükség, viszont a felvétel során a gép a melleket erősen összenyomhatja, egyéni érzékenységtől függően, kellemetlen érzéssel jár.

A plasztikai műtétek előtt ezen vizsgálatok elvégzésével is igyekeznek kiszűrni plasztikai sebészeink minden kizáró okot, vagy kockázatot, hogy meggyőződhessünk arról, pácienseink nem csak lelkileg, de testileg is abszolút készen állnak a vágyott beavatkozás elvégzésére. A cikk folytatásában bemutatjuk a további szükséges vizsgálatokat is.

0 Tovább

Mit érdemes megkérdezni a plasztikai sebészeti konzultáció során?

A konzultáció a plasztikai beavatkozás egyik legfontosabb része, hiszen ekkor találkozunk először azzal a személlyel, aki az operációt fogja végezni, de mit is érdemes kérdezni a plasztikai sebésztől?

plasztikai sebészet plasztikai sebész plasztikai műtét mellplasztika

Nagy segítség, ha előre készítünk egy listát a kérdéseinkkel a konzultáció előtt, valamint összegyűjtjük, hogy milyen gyógyszereket szedünk rendszeresen, beleértve a homeopátiás szereket is. Ha esetleg volt már valamilyen műtétünk – nem csak plasztika -, érdemes felkészülni az ezzel kapcsolatos orvosi kérdésekre is. Legyen nálunk jegyzetfüzet és toll, hogy fel tudjuk jegyezni az orvosa által elmondott fontosabb információkat. Segít, ha valaki el tud kísérni minket az első vizitre, egy jó barát, barátnő, családtag vagy a párunk.

Összeállítottunk egy kérdéslistát emlékeztetőül azokra a témákra, amelyeket érdemes megbeszélni a plasztikai sebészünkkel:

Mennyi időbe telik a teljes felgyógyulás?

Milyen eredmények várhatók az esetemben?

Hány napig kell otthon maradnom a plasztikai műtétet követően?

Van-e bármilyen korlátozó körülmény, amit fontos tudnom az operációt követően? (fizikai korlátozás a sportban, vezetés, gyermek emelése, stb.)

Milyen kockázati tényezői és szövődményei vannak a plasztikai műtétnek?

Hol lesz a bemetszés helye?

Mit várhatok a későbbiekben a korrigált testrészemmel és annak kinézetével kapcsolatban?

Befolyásolja-e a műtéti eredményt a testsúly változás, a terhesség?

Milyen lehetőségeim vannak, amennyiben elégedetlen vagyok a műtét eredményével?

Tud-e mutatni a plasztikai sebész referencia műtéti képeket?

Mit tartalmaz az ár?

Igénybe lehet venni valamilyen fizetési könnyítést?

Az Intézményben van-e intenzív osztály?

Implantátummal végzett plasztikai műtétek esetében:

Milyen implantátum méret és forma az, amit nekem javasol? És miért?

Mi a különbség egy-egy típus között? (pl. texturált, poliuretán)

Hova, melyik rétegbe ülteti be az implantátumot? És miért?

Mit tartalmaz az implantátumok garanciája?

Hogyan befolyásolja a mellplasztikai beavatkozás a szoptatási képességet?

Amennyiben nem teszünk fel kérdéseket, attól függetlenül az orvos természetesen minden információt elmond, amit szükségesnek tart.

És amit érdemes megkérdezni az orvos személyével kapcsolatban:

Mióta praktizál?

Hol és milyen iskolát végzett?

Hol szerzett gyakorlatot, mennyi ideje végez plasztikai műtéteket?

Havonta hány plasztikai beavatkozást végez, az engem érdeklő beavatkozásból mennyit?

A megfelelő plasztikai sebész megtalálása után nagyon fontos, hogy a lehető legpontosabban meghatározzuk mi az, amire vágyunk. Ezt követően a plasztikai sebész ismerteti az igényeinknek megfelelő műtéti eljárást, szükség esetén az implantátum típusát, méretét, majd meghatározza az esetünkben legideálisabb behelyezési módot. Ezután megbeszéljük a szükséges vizsgálatokat, azok időpontját és kiválasztjuk a beavatkozás dátumát.

Ne hezitáljunk megkérdezni mindazt, amit fontosnak tartunk, ami a műtét mellett, vagy ellene szól! A plasztikai sebész személye mellett a szakmai érvek is igazán fontosak a helyes döntés meghozatalában.

0 Tovább
5678910
»

PlasztikaBlog

blogavatar

Hírek, érdekességek és újdonságok a plasztikai sebészet, plasztikai beavatkozások világából a Budapest Plasztikai Intézet plasztikai sebészeitől, szakértői.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

plasztikai sebész (21),plasztikai beavatkozás (20),plasztikai műtét (15),ráncfeltöltés (11),mellplasztika (9),arcplasztika (9),orrplasztika (8),ránc (8),szemhéjplasztika (7),botox (7),fogyás (5),arcfiatalítás (5),zsírleszívás (5),egészség (4),mellnagyobbítás (4),fogyókúra (4),plasztikai sebészet (4),ránctalanítás (4),állplasztika (3),túlsúly (3),intim lézeres kezelés (3),bőr (3),hasplasztika (3),fülplasztika (3),kisajak plasztika (3),mellfelvarrás (3),intimplasztika (3),hüvely plasztika (2),szem alatti karikák (2),műtét (2),hajbeültetés (2),plasztika (2),gyógynövény (2),gyomorballon terápia (2),frakcionált szén-dioxid lézeres kezelés (2),hyaluronsav (2),mellimplantátum (2),mellműtét (2),saját zsírral való feltöltés (2),botox kezelés (2),esztétikai kezelés (2),öregedés (2),gynecomastia (2),nyakplasztika (2),ajakfeltöltés (2),mell (2),mellkisebbítés (2),intim lézer (2),szépészeti beavatkozás (2),anyajegy eltávolítás (1), bőrrák (1),bőrgyógyászat (1),szerméremdomb korrekció (1),intim lézeres fiatalítás (1),hüvelyplasztika (1),fenékplasztika (1),fenék (1),betegség (1), szeméremdomb korrekció (1),lézeres szőrtelenítés (1),anyajegy (1),hasplsztika (1),orplasztika (1),befelé forduló mellbimbók korrekciója (1),bőrgyógyászati szűrővizsgálat (1),arckezelés (1),INTIMPLASZTIKA (1),HASPLASZTIKA (1),szülés (1),szülés után (1),MELLFEVARRÁS (1),MELLPLASZTIKA (1),INTIM LÉZERES KEZELÉS (1),LÉZERES SZŐRTELENÍTÉS (1),MELLNAGYOBBÍTÁS (1),MELLKISEBBÍTÉS (1),implantátum (1),kombinált mellplasztika (1),inkontinencia (1), ftc szálbehúzás (1),hifu fókuszált ultrahang kezelés (1),anyajegyszűrés (1),hüvelyszárazság (1),vizelettartási probléma (1),fül (1),lézeres bőrfiatalítás (1),Easy TCA hámlasztás (1),Frakcionált CO2 lézeres kezelés (1),melanoma (1),ajaknagyobbítás (1),Botox (1),FTC szálbehúzás (1),szálbehúzás (1),férfi plasztika (1),arcszobrászat (1),arcműtét (1),gyomorballon (1),bőrgyógyász (1),szeméremdomb korrekció (1),saját zsírral való arcfeltöltés (1),kollagén (1),férfi plasztikai műtétek (1),dermaroller kezelés (1),Botox kezelés (1),plasztika függőség (1),állimplantátum (1),alakkorekció (1),dermafix (1),dermaroller (1),törzsplasztika (1),táplálék-kiegészítők (1),gyógyteák (1),orr (1),stressz (1),gyomor (1),tokaplasztika (1),áll (1),arc (1),dermapen (1),arcápolás (1),dermafix kezelés (1),toka (1),kókuszzsír (1),rendellenes izzadás (1),izzadás (1),hyaluronsavas ajakfeltöltés (1),homlokplasztika (1),túlzott izzadás (1),botox izzadáskezelés (1),kókuszolaj (1),diéta (1),hialuronsav (1),szem (1)

Utoljára kommentelt bejegyzések

img src="/images/hex-loader2.gif" width="300" alt="" />